O nás

Môj príbeh s RR začal už keď som bola malá. Mali sme RR - psa Ronyho. Bol to môj spoločník pri všetkom. Mala som ho veľmi rada a stále na neho spomínam. Zomrel nám, keď mal 9 rokov. Vždy som milovala toto úžasné plemeno a rozhodla som sa , že chcem ďalšieho RR. Hľadala som aktuálne vrhy chovateľských staníc a našla som chovateľskú stanicu Tatranská Afrika. Vtedy už mali šteniatka zadané, ale veľmi sa mi zapáčila fenka, s ktorou plánovali šteniatka na ďalší rok. Rozhodla som sa, že si rok počkám na moju vysnívanú fenku po Eliške. Prišiel deň, keď sa narodili. Pôvodne som chcela neštandardnú fenku, ale keď mi chovateľka Ester poslala fotky, tak ma najviac chytila za srdce štandardná fenka s fialovým obojkom, moja Grace. Rozhodla som sa pre ňu a prišlo aj rozhodnutie skúsiť s ňou výstavy a neskôr aj chov. A teraz máme z nej viacnásobnú šampiónku a matku našich šteniatok. Je to nádherná, priateľská a vyrovnaná fena, skvelá spoločníčka, všade chodí so mnou. Je to náš člen rodiny. :) Po našej Grace sme si nechali z jej prvého vrhu (Grace x Nash) sučku Ayru. Má úžasnú povahu, miluje ľudí a deti, ničoho sa nebojí a je to takí večne šťastný pes :)
Milujem toto plemeno a v mojom chove sa snažím o to, aby boli šteniatka plne zdravé, s vyrovnanými povahami a pekným exteriérom. Krycieho psa vždy starostlivo vyberám niekoľko mesiacov vopred, podľa toho čo potrebujeme do chovu "dostať" z hľadiska exteriéru, ale hlavne si vyberám psy ktoré majú pevné zdravie, urobené genetické a rtg vyšetrenia, milú priateľskú a hlavne nekonfliktnú povahu, ktorú majú aj moje fenky a ktorú chcem v mojom chove udržať.
Šteniatka vychovávame s láskou u nás dnu v dome s 24h starostlivosťou. Šteniatka od nás sú plne socializované, zvyknuté na deti, iné psíky, na auto a tiež učíme každé šteniatko svoje meno. Keď majú 7 týždňov brávame ich na prvé prechádzky na vodítku, aby spoznali cestnú premávku, stretli ďalších ľudí a spoznali nové veci ktoré sú pre správnu socializáciu šteniatok veľmi dôležité už v ich rannom veku.